Маршрутки, тарифи, шансон та Україна

У мене є мрія: платити єдину ціну у всіх видах міського громадського транспорту. Так, я знову говорю про досвід мого улюбленого міста Торонто (Канада).

Streetcar_in_TorontoМені близький досвід Торонто, де можна купити картку на місяць на проїзд у всіх видах транспорту; для туристів або приїжджих з району можна купити картку на день/три/тиждень відповідно. Ця картка або жетони (tokens) – можна придумати щось нове якщо хочете – дає право користуватися і тролейбусом, і маршруткою, і автобусом (цей вид транспорту у Рівному вимер, чи не так?) незалежно від кількості зупинок. І тоді, лише тоді я згідна платити нормальні гроші за проїзд.

Якщо я щодня неодноразово користуюся громадським транспортом, зазвичай маршрутним таксі, лише щоб проїхати дві зупинки, з якої радості я маю платити 3 (три) грн.???(http://erve.ua/news/society/runesc_perevesti_pogromul_protest__0804/). Я розумію аргументи водіїв і підприємців, але не лише на них відображається складна економічна ситуація в країні! Нам усім складно і тут має бути не просто взаєморозуміння, але й взаємовирішення цього питання. Хто в Рівному відповідає за розвиток/вдосконалення громадського транспорту? Хотілося б почути думки цієї людини.

Навіщо нам чекати 50-60-100 років, аби перейняти кращий досвід? Чому б не зробити це одразу одним кроком вперед і не стати першими в Україні і зекономити 50 років на тисячні кроки до цього?

Особисто я ХОЧУ, ЩОБ У РІВНОМУ БУЛИ:

rivne trolybus

– охайні маршрутки, тролейбуси;
– пристойно вдягнені водії, щоб був дрес-код для всіх водіїв. Нещодавно у гарячий сонячний день бачила водія тролейбусу №3 (знаєте, того такого найстарішого динозавра громадського транспорту України) у
майці. Але проїжджаючи мимо у маршрутці я звернула увагу не стільки на майку, як на його волосату грудь. Серйозно, де якісь норми етики?
– ввічливі водії та кондуктори. Як-не-як це – сфера
streetcar14обслуговування, де ввічливість Є і має бути основною вимогою;
– нормальна музика. Сьогодні їхала в маршрутці, де звучав класичний шансон: “За все надо платить!” таким хриплим голосом. Перепрошую, але шансон – це музика Януковича & Co. “За все нужно платить” – це зеки нам співають: ми платимо життями наших героїв, а злочинці гуляють на волі. Ось моє тлумачення цієї пісні. А днем раніше мені пощастило їхати модним жовтим тролейбусом ЛАЗ і там грала гарна спокійна музика, слова однієї пісні були надзвичайно актуальними і для мене підбадьорюючими: “…і наша славна Україна незалежною буде”, наголос на останній склад.
– карти  маршрутів по місту: в салонах громадського транспорту та на зупинках міста.
TTCstreetcarmap-2005
У мене є мрія: платити єдину ціну у всіх видах міського громадського транспорту і їздити з комфортом, зупинку, десять. І наша славна Україна незалежною буде, наголос на останній склад:).
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply