“Сильніше, ніж зброя”. Документальний фільм

Дуже сильний фільм. Стільки всього сказано в одному фільмі. Цілий рік перед очима. Коротко, але влучно. Вперше я побачила відео вбитого Саши… [Олександра Храпаченка]. Жахливі кадри! Але ж… Але ж вони найчіткіше показують злочинність режиму, цинічність ескадрону смерті, трагічність пережитих подій і величезну ціну за свободу! …

сильніше ніж зброя

Все у цьому фільмі показує простоту, трагічність і велич нашого народу і пережитих подій останнього року. Каміння, багато каміння. Щити і палиці. І звук від них. Білий рояль і палаючі шини. Музика як обрамлення часу, що змінив наші душі. Музика без нав”язливого психологічного підсилення.

Погляди і “Ще не вмерла Україна”. Моменти, моменти, моменти. Акценти, слова. Колоритність. Любов і турбота. І бажання свободи, кращого майбутнього для своїх дітей. Молитви священиків. І те чорне полотно “Воля або смерть”. Страшні слова.

Крупний план словесного протистояння двох чоловіків: одного “корінного” киянина і того, хто робить барикаду. З тієї розмови стільки всього зрозуміло. Чоловік вважає себе киянином і автоматично вищим за всіх інших українців. Та розмова відображає багато соціальних проблем нашого суспільства. А потім крупні плани працівників міліції, беркута. А що ті кадри із Єнакієво! Забута та розвалена хата, завжди обминута тоді-президентом. Це ж його батьківська хата! Цими кадрами показані цінності деяких сімей Донбасу?.. Електорат, який вірить у стабільність, стоячи серед розваленої халупи. І впевненість у перемозі нинішнього президента на виборах, задовго до того як ми це могли припустити. Звідки ця впевненість?

Донецький аеропорт, справжні захисники. Не на камеру. Полон. І Ярош [не той, що ви подумали]. Вихований в інтернаті, але у його словах стільки любові до України, людей, до української природи, полів, річок… Його запитання чи то Бог врятував його від смерті у полоні, де інші полонені були вбиті.

Це мій набір слів із роздумів про переглянутий вчора документальний фільм “Сильніше ніж зброя” by #Babylon’13, cinema of civil protest… Фільм вартий не одного перегляду. Сильніше, ніж зброя. Трейлер

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply